Інтереси Клієнта захищено – опонентам відмовлено у стягненні близько 250 мільйонів гривень

Відповідальний партнер: Діана Василевич

Команда: Євгеній Римар, Анастасія Пекар

Протягом більш ніж чотирьох років Команда «Онопенко та Партнери» захищає інтереси українського Заводу «Оболонь» у ряді спорів щодо стягнення заборгованості за кредитними портфелями ПАТ «Укрінбанк» в судах України.

Після чергової перемоги адвокатів Фірми в Об’єднаній палаті Верховного Суду у справі №910/8117/17, самопроголошений правонабувач банківської установи ПАТ «УКРІНКОМ» вдруге намагався стягнути з ПрАТ «Оболонь» грошові кошти, однак цього разу через свою підконтрольну фінансову компанію.

Завдяки сумлінній та наполегливій праці, команді «Онопенко та Партнери» вдалося захистити інтереси Клієнта.

Північний апеляційний господарський суд підтримав позицію ПрАТ «Оболонь» та відмовив у задоволенні позову про стягнення з Клієнта на користь фінансової компанії близько 250 мільйонів гривень.

Адвокатам вдалося довести правову позицію відносно того, що припинення банком банківської діяльності можливе виключно у порядку, передбаченому Законом України «Про банки і банківську діяльність». Незалежно від того, чи проведена ліквідація банку, банк зобов`язаний узгоджувати внесення змін до свого статуту з НБУ відповідно до вимог банківського законодавства. Ця вимога чинна незалежно від чинності постанови НБУ про неплатоспроможність банку, рішення Фонду про тимчасову адміністрацію, постанови НБУ про відкликання ліцензії та ліквідацію банку, рішення фонду про ліквідацію банку. Відтак, внаслідок перейменування з ПАТ «Укрінбанк» в ПАТ «Укрінком» нова банківська установа не утворилася, а відповідно, подальші договори відступлення права вимоги є нікчемним в силу ч. 2 ст. 215 ЦК України та ч. 3 ст. 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

повернутися до списку
46 запросов за 0,291 секунд.