Корпорація «ОБОЛОНЬ» – успішне представництво інтересів в Об’єднаній палаті Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Відповідальний партнер: Діана Василевич

Команда: Євгеній Римар, Анастасія Пекар

«Онопенко та Партнери» успішно захистили інтереси Корпорації «ОБОЛОНЬ» у спорі про стягнення кредитної заборгованості в розмірі 169 млн гривень.

Команда юристів представляла інтереси Клієнта в Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду, який за результатами розгляду справи ухвалив нове рішення, згідно якого касаційну скаргу Корпорації «ОБОЛОНЬ» задоволено повністю, рішення судів першої та апеляційної інстанції скасовано, а в задоволенні позову ПАТ «УКРІНКОМ» відмовлено.

Верховний Суд відкрив касаційне провадження за скаргою Клієнта в січні 2018 року. Після проведення в справі чотирьох судових засідань справа була передана на вирішення Об’єднаної палати Касаційного господарського суду, яка за результатами своїх трьох засідань проголосила довгоочікувану переможну постанову.

В ухваленому судовому рішенні Об’єднана палата Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду сформувала правову позицію щодо відсутності права юридичної особи, яка втратила статус банку в зв’язку з відкликанням банківської ліцензії, на стягнення грошових коштів (що, в свою чергу, може відобразитись також і на правовідносинах ПАТ «УКРІНКОМ» з усіма іншими позичальниками за кредитними договорами).

Цим судовим рішенням Верховний Суд не допустив ухилення проблемного банку від ліквідації у порядку, визначеному Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», шляхом перетворення у небанківську установу.

повернутися до списку
43 запросов за 0,282 секунд.